Sprawozdanie z laboratorium Języki sztucznej inteligencji Ćwiczenie nr 2

10.12.2008 Środa 11:00

Maksymilian Piasecki, Jan Pollak, Mariusz Sokołowski

  • W trakcie zajęć zbudowaliśmy robota wg. własnego pomysłu. Robot był konstrukcyjnie zbliżony do przykładu z instrukcji Quickstart. Do wykrywania przeszkód użyliśmy sonaru.

  • Algorytm sterujący robotem działał w następujący sposób: Robot posuwał się do przodu o określoną liczbę liczbę obrotów silnika sprawdzając czy nie ma przed nim przeszkody, następnie zakręcał pod kątem prostym, w przypadku napotkania jej robot cofał się a następnie obracał się i kontynuował jazdę w przeciwnym kierunku.

  • Podczas prób problemem okazał się czujnik odległości, który w przypadku zakrycia go zachowywał się tak, jak gdyby nic się przednim nie znajdowało. Rozwiązaniem okazało się zbudowania zderzaka przed robotem, dzięki czemu zawsze była zachowana odległość od przeszkody.
  • Na stronie laboratorium użyteczne byłoby więcej informacji na temat komunikacji z robotem przez Bluetooth.
pl/mindstorms/studenci/przedmioty/jsi/jsi2008/jsi20081210-11d.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0