Laboratorium nr 3


Zadanie do wykonania: Zadanie polegało na złożeniu i zaprogramowaniu robota tak, aby mógł wykonać następujące czynności: podjechanie do leżącej pod ścianą kulki i zatrzymanie się dzięki sygnałowi z czujnika ultradźwiękowego, zabranie kulki, przemieszczenie się w inne miejsce, pozostawienie zabranej kulki.


Konstrukcja robota: Robot został skonstruowany w sposób standardowy, odpowiadający instrukcji dołączonej do zestawu. Rozszerzenia polegały na dołączeniu części mogącej posłużyć do podnoszenia kulki oraz czujnika ultradźwiękowego mającego posłużyć do wykrycia zbliżania się do ściany. Dołączone zostały również widoczne na zdjęciach ale nie używane inne sensory.


Zdjęcia robota:Realizacja: Udało się zrealizować zadanie przedstawione w punkcie „Zadanie do wykonania”, tzn. robot był w stanie podjechać do kulki, podnieść ją i pozostawić w innym miejscu. Jednak jakość tych czynności pozostawiała wiele do życzenia. Robot był w stanie podnieść kulkę tylko jeśli znajdowała się ona na skonstruowanym przez kolegów z zespołu Agatka i użyczonym nam specjalnym stojaku.


Załączone pliki:


Plik z programem w środowisku LEGO: progr2.zip

pl/mindstorms/studenci/przedmioty/jsi/jsi2008/jsi20081217-08c.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0