RIF i Minicases

restrictive behavior

restrictive behavior and multiple values

Opis

Część pierwsza, czyli wyliczenie ilości ocen 2 jest proste w realizaji, w regule używam predykatu count dla wyliczenia. Potem mogę dla wszystkich zmiennych wykonać jakąś operację używając Exists (w Implies używam pustego And, który zwraca zawszę prawdę). Aby wywołać we wniosku dwie operacje, założyłem istnienie predykatu run-two, który jest w stanie wywołać dwie reguły.

Zapis za pomocą RIF

restrictive behavior and multiple values cont.

grouped attributes and multiple value operations

Opis

Proponowany zapis został stworzony w oparciu o przykład. Wykorzystałem tutaj termy z nazwanymi argumentami. Ciekawe jest to, że pomimo praktycznie takiej samej struktury jak w przykładzie, reguła nie przechodzi walidacji.

Proponowany zapis w RIF.

grouped attributes and assert

calculations (factorial)

:!::!::!:
Opis

Według mnie tej reguły nie da się zapisać za pomocą RIF. Problem tkwi w sterowaniu wnioskowaniem. Format RIF nie przewiduje nazywania poszczególnych reguł (tag sentence nie posiada zadnych artybutów). Jest to powód nie możliwości zapisania reguły. Rozwiązaniem tego problemu byłoby zaproponowanie własnego dialektu, który posiadałby stosowne modyfikacje.

finding successors in a tree

Opis

Zakładam tutaj, że uzywając kwantyfikatora Forall, będzie on uwzględniał również wartości dodawane do zbioru podczas wykonywania reguł.

Proponowany zapis.

finding successors in a tree with a hop

A2A

FIXME

pl/miw/miw08_xtt_rif/rif_minicases.txt · ostatnio zmienione: 2019/06/27 15:50 (edycja zewnętrzna)
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0